HARWIN, M50-330 Connecting Cable Female Black PCB 50 Way IDC Termination M50-3302542
RS Stock No.: 247-9135Brand: HARWINManufacturers Part No.: M50-3302542
brand-logo
View all in Automotive Connectors
Technical Document
Specifications
Brand
HARWIN
Product Type
Connecting Cable
Number of Contacts
50
Sub Type
PCB Connector - Archer M50 IDC
Termination Type
IDC
Gender
Female
Current
1A
Number of Rows
2
Mount Type
PCB
Series
M50-330
Cord Included
No
Colour
Black
Minimum Operating Temperature
-40°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Height
35.95mm
Depth
5.1mm
Standards/Approvals
RoHS
Width
4.05mm
Housing Material
Polybutylene Terephthalate
Contact Material
Phosphor Bronze
Contact Plating
Gold
Country of Origin
China
Stock information temporarily unavailable.
AED 286.76
AED 17.922 Each (In a Tube of 16) (ex VAT)
AED 301.10
AED 18.818 Each (In a Tube of 16) (inc. VAT)
QuantityUnit pricePer Tube
16 - 16AED 17.922AED 286.76
32+AED 16.264AED 260.22
Technical Document
Specifications
Brand
HARWIN
Product Type
Connecting Cable
Number of Contacts
50
Sub Type
PCB Connector - Archer M50 IDC
Termination Type
IDC
Gender
Female
Current
1A
Number of Rows
2
Mount Type
PCB
Series
M50-330
Cord Included
No
Colour
Black
Minimum Operating Temperature
-40°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Height
35.95mm
Depth
5.1mm
Standards/Approvals
RoHS
Width
4.05mm