Panasonic 2200 μF Capacitor 63 V dc, Radial, Through Hole - ECA1JHG222 Radial Lead
Capacitance
2200μF
Product Type
Capacitor
Height
35.5mm
Length
35.5mm
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lead Pitch
7.5mm
Lifetime
2000 h
Tolerance
±20 %
Dissipation Factor
8%
AED 18.89
AED 18.89 Each (ex VAT)
AED 19.83
AED 19.83 Each (inc. VAT)
Select packaging type
AED 18.89 Each (ex VAT)
AED 19.83 Each (inc. VAT)
Select packaging type
QuantityUnit price
1 - 24AED 18.89
25 - 49AED 18.08
50 - 99AED 17.28
250+AED 15.46
Specifications
Capacitance
2200μF
Product Type
Capacitor
Height
35.5mm
Length
35.5mm
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lead Pitch
7.5mm
Lifetime
2000 h
Tolerance
±20 %
Dissipation Factor
8%