Panasonic 33 μF Capacitor 63 V dc, Radial, Through Hole - ECA1JHG330 Radial Lead
Capacitance
33μF
Product Type
Capacitor
Height
11.2mm
Length
11.2mm
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lead Pitch
2.5mm
Lifetime
1000 h
Tolerance
±20 %
Dissipation Factor
8%
AED 10.70
AED 2.14 Each (In a Pack of 5) (ex VAT)
AED 11.24
AED 2.247 Each (In a Pack of 5) (inc. VAT)