Panasonic 22 μF Capacitor 25 V dc, Radial, Through Hole - EEAFC1E220 Radial Lead
Capacitance
22μF
Height
7mm
Length
7mm
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lead Pitch
2mm
Leakage Current
3μA
Tolerance
±20 %
Equivalent Series Resistance ESR
950mΩ
Series
FC Radial
Dissipation Factor
8%
Product details
FC Series 1uF - 100uF
AEC-Q200 qualified
Radial lead type
Low ESR
Compact size
Click here to find out more
You may be interested in
Capacitor, electrolytic, radial, 105CFC, 25V, 22uF
P.O.A.Each (In a Pack of 10) (ex VAT)
Stock information temporarily unavailable.
AED 9.10
AED 1.819 Each (In a Pack of 5) (ex VAT)
AED 9.55
AED 1.91 Each (In a Pack of 5) (inc. VAT)
AED 9.10
AED 9.55