Panasonic 22 μF Capacitor 25 V dc, Radial, Through Hole - EEAGA1E220 Radial Lead
Capacitance
22μF
Height
7mm
Length
7mm
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lead Pitch
2mm
Series
GA
Leakage Current
5.5μA
Tolerance
±20 %
Dissipation Factor
8%
Product details
GA Series
Panasonic GA Series Type A electrolytic capacitors feature excellent endurance.
7 mm height
High reliability
Long life
AED 8.02
AED 0.802 Each (In a Pack of 10) (ex VAT)
AED 8.42
AED 0.842 Each (In a Pack of 10) (inc. VAT)
AED 8.02
AED 8.42