Panasonic 22 μF Capacitor 25 V dc - EEEFC1E220P
RS Stock No.: 537-0203Brand: PanasonicManufacturers Part No.: EEEFC1E220P
Capacitance
22μF
Product Type
Capacitor
Voltage
25 V dc
Height
5.4mm
Minimum Operating Temperature
-40°C
Diameter
6.3 mm
Maximum Operating Temperature
105°C
Ripple Current
140mA
Leakage Current
3μA
Product details
FC Series (Low ESR)
Click here to find out more
You may be interested in
VFC smt Al electro cap,22uF 25V 105deg
P.O.A.Each (In a Pack of 5) (ex VAT)
Stock information temporarily unavailable.
AED 12.84
AED 2.568 Each (In a Pack of 5) (ex VAT)
AED 13.48
AED 2.696 Each (In a Pack of 5) (inc. VAT)
Select packaging type
Select packaging type
QuantityUnit pricePer Pack
5 - 120AED 2.568AED 12.84
125+AED 2.354AED 11.77
Click here to find out more
You may be interested in
Capacitance
22μF
Product Type
Capacitor
Voltage
25 V dc
Height
5.4mm
Minimum Operating Temperature
-40°C
Diameter
6.3 mm
Maximum Operating Temperature
105°C
Ripple Current
140mA
Leakage Current
3μA
Product details
FC Series (Low ESR)
Applications