Panasonic 680 μF Capacitor 16 V dc, Surface Mount Solder - EEEFN1C681UP 500
RS Stock No.: 204-3386Brand: PanasonicManufacturers Part No.: EEEFN1C681UP
Capacitance
680μF
Packaging
Carrier Tape
Height
10mm
Length
10.2mm
Package/Case
500
Minimum Operating Temperature
105°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lifetime
2000 h
Tolerance ±
20%
Ripple Current
600mA
Leakage Current
3μA
Equivalent Series Resistance ESR
0.16Ω
Series
FN-V
Automotive Standard
AEC-Q200
Dissipation Factor
0.16%
Country of Origin
Malaysia
AED 25.68
AED 2.568 Each (In a Pack of 10) (ex VAT)
AED 26.96
AED 2.696 Each (In a Pack of 10) (inc. VAT)
Select packaging type