Panasonic 47 μF Capacitor 80 V dc, Surface Mount - EEEFN1K470UL
RS Stock No.: 262-4959Brand: PanasonicManufacturers Part No.: EEEFN1K470UL
Capacitance
47μF
Packaging
Tape
Height
5.4mm
Length
10.2mm
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lifetime
2000 h
Tolerance ±
20%
Ripple Current
130mA
Leakage Current
37.6μA
Equivalent Series Resistance ESR
1300mΩ
Series
FK
Dissipation Factor
0.08%
Country of Origin
Malaysia
AED 22.47
AED 2.247 Each (Supplied as a Tape) (ex VAT)
AED 23.59
AED 2.359 Each (Supplied as a Tape) (inc. VAT)
Select packaging type