Panasonic 220 μF Aluminium Electrolytic Capacitor 35 V dc, Surface Mount Solder - EEEFP1V221AP 500
Capacitance
220μF
Product Type
Aluminium Electrolytic Capacitor
Height
10.2mm
Length
10.2mm
Package/Case
500
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Tolerance ±
20%
Ripple Current
850mA
Equivalent Series Resistance ESR
80mΩ
Series
FP
Automotive Standard
AEC-Q200
Dissipation Factor
200%
Click here to find out more
You may be interested in
Stock information temporarily unavailable.
AED 21.67
AED 4.334 Each (In a Pack of 5) (ex VAT)
AED 22.75
AED 4.551 Each (In a Pack of 5) (inc. VAT)
Select packaging type