Panasonic 47 μF Aluminium Electrolytic Capacitor 35 V dc, Surface Mount Solder - EEEFP1V470AP 1000
Capacitance
47μF
Product Type
Aluminium Electrolytic Capacitor
Height
5.8mm
Length
5.8mm
Package/Case
1000
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Tolerance ±
20%
Ripple Current
300mA
Equivalent Series Resistance ESR
260mΩ
Series
FP
Automotive Standard
AEC-Q200
Dissipation Factor
200%
Click here to find out more
You may be interested in
Stock information temporarily unavailable.
AED 12.30
AED 2.461 Each (In a Pack of 5) (ex VAT)
AED 12.92
AED 2.584 Each (In a Pack of 5) (inc. VAT)
Select packaging type