Panasonic 22 μF Capacitor 25 V dc, Surface Mount Solder - EEEHA1E220P
RS Stock No.: 537-0691Brand: PanasonicManufacturers Part No.: EEEHA1E220P
Capacitance
22μF
Product Type
Capacitor
Construction
Cylindrical Can
Packaging
Tape
Height
5.4mm
Length
5.4mm
Minimum Operating Temperature
-40°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lifetime
1000 h
Tolerance ±
20%
Leakage Current
3μA
Series
HA SMD
Ripple Current
55mA
Product details
HB Series
AEC-Q200 qualified (some deviations apply)
Some capacitors within this range can withstand high reflow temperatures
High ripple current
High reliability
Low impedance
Long life
Surface mount
Applications
Click here to find out more
You may be interested in
SMD elec cap 22uF 25V
P.O.A.Each (In a Pack of 5) (ex VAT)
Stock information temporarily unavailable.
AED 9.63
AED 1.926 Each (In a Pack of 5) (ex VAT)
AED 10.11
AED 2.022 Each (In a Pack of 5) (inc. VAT)
Select packaging type
AED 9.63
AED 10.11