Panasonic 1 μF Aluminium Electrolytic Capacitor 50 V dc, Surface Mount Solder - EEEHB1H1R0R
Capacitance
1μF
Product Type
Aluminium Electrolytic Capacitor
Height
5.8mm
Length
5.8mm
Minimum Operating Temperature
-40°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Tolerance ±
20%
Ripple Current
10mA
Series
HB
Automotive Standard
AEC-Q200
Dissipation Factor
200%
You may be interested in
HB smt Al electro cap,1.0uF 50V
P.O.A.Each (In a Pack of 5) (ex VAT)
Stock information temporarily unavailable.
AED 9.36
AED 1.872 Each (In a Pack of 5) (ex VAT)
AED 9.83
AED 1.966 Each (In a Pack of 5) (inc. VAT)
Select packaging type
AED 9.36
AED 9.83
You may be interested in
Capacitance
1μF
Product Type
Height
5.8mm
Length
5.8mm
Minimum Operating Temperature
-40°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Tolerance ±
20%
Ripple Current
10mA
Series
HB
Automotive Standard
AEC-Q200
Dissipation Factor
200%
Applications