Panasonic 2.2 μF Aluminium Electrolytic Capacitor 50 V dc, Surface Mount Solder - EEEHB1H2R2R
Capacitance
2.2μF
Product Type
Aluminium Electrolytic Capacitor
Height
5.8mm
Length
5.8mm
Minimum Operating Temperature
-40°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Tolerance ±
20%
Ripple Current
16mA
Series
HB
Automotive Standard
AEC-Q200
Dissipation Factor
200%
AED 7.22
AED 1.444 Each (In a Pack of 5) (ex VAT)
AED 7.58
AED 1.516 Each (In a Pack of 5) (inc. VAT)
Select packaging type
AED 7.22
AED 7.58