Panasonic 2200 μF Capacitor 6.3 V dc, Through Hole - EEUFS0J222 Radial Lead
Capacitance
2200μF
Mount Type
Through Hole
Packaging
Bag
Height
16mm
Length
16mm
Minimum Operating Temperature
-40°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lead Pitch
5mm
Lifetime
8000 h
Standards/Approvals
RoHS
Leakage Current
0μA
Tolerance
±20 %
Dissipation Factor
0.22%
Click here to find out more
You may be interested in
Stock information temporarily unavailable.
AED 353.10
AED 1.766 Each (In a Box of 200) (ex VAT)
AED 370.76
AED 1.854 Each (In a Box of 200) (inc. VAT)
Click here to find out more
You may be interested in
Capacitance
2200μF
Mount Type
Through Hole
Packaging
Bag
Height
16mm
Length
16mm
Minimum Operating Temperature
-40°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lead Pitch
5mm
Lifetime
8000 h
Standards/Approvals
RoHS
Leakage Current
0μA
Tolerance
±20 %
Dissipation Factor
0.22%