Panasonic 470 μF Capacitor 35 V dc, Radial, Through Hole - EEUTP1V471 Radial Lead
Capacitance
470μF
Height
20mm
Length
16mm
Minimum Operating Temperature
-40°C
Maximum Operating Temperature
135°C
Lead Pitch
5mm
Lifetime
4000 h
Leakage Current
164.5μA
Tolerance
±20 %
Equivalent Series Resistance ESR
38mΩ
Dissipation Factor
8%
Country of Origin
Japan
AED 23.43
AED 11.716 Each (In a Pack of 2) (ex VAT)
AED 24.60
AED 12.302 Each (In a Pack of 2) (inc. VAT)