Panasonic ERJUP3 100 Ω, 0603 Surface Mount Resistor ±1 % 0.25 W - ERJUP3F1000V
RS Stock No.: 243-2095Brand: PanasonicManufacturers Part No.: ERJUP3F1000V
brand-logo
View all in Surface Mount Resistors
Technical Document
Specifications
Product Type
Surface Mount Resistor
Resistance
100Ω
Package/Case
0603
Tolerance
±1 %
Power Rating
0.25W
Temperature Coefficient
±100 ppm/°C
Automotive Standard
AEC-Q200
Series
ERJUP3
Country of Origin
Japan
Click here to find out more
Stock information temporarily unavailable.
AED 26.75
AED 0.268 Each (Supplied as a Tape) (ex VAT)
AED 28.09
AED 0.281 Each (Supplied as a Tape) (inc. VAT)
Select packaging type
Select packaging type
QuantityUnit pricePer Tape
100 - 400AED 0.268AED 26.75
500 - 900AED 0.214AED 21.40
Product Type
Surface Mount Resistor
Resistance
100Ω
Package/Case
0603
Tolerance
±1 %
Power Rating
0.25W
Temperature Coefficient
±100 ppm/°C