Renesas Electronics ISL22316WFU10Z-TK Digital Potentiometer 128-Position 10 kΩ Linear 10-Pin MSOP
RS Stock No.: 262-7224Brand: Renesas ElectronicsManufacturers Part No.: ISL22316WFU10Z-TK
brand-logo
View all in Digital Potentiometers
Technical Document
Specifications
Product Type
Digital Potentiometer
Resistance
10kΩ
Number of Positions
128
Taper Type
Linear
Temperature Coefficient
±80 ppm/°C
Memory Type
Non-Volatile
Interface Type
I2C
Package Type
MSOP
Minimum Supply Voltage
2.7V
Pin Count
10
Maximum Supply Voltage
5.5V
Minimum Operating Temperature
-40°C
Maximum Operating Temperature
125°C
Width
0.85 mm
Length
3mm
Height
3mm
Standards/Approvals
RoHS
Series
ISL22316
Automotive Standard
No
Click here to find out more
Stock information temporarily unavailable.
AED 5,510.50
AED 5.51 Each (On a Reel of 1000) (ex VAT)
AED 5,786.02
AED 5.786 Each (On a Reel of 1000) (inc. VAT)
Product Type
Digital Potentiometer
Resistance
10kΩ
Number of Positions
128
Taper Type
Linear
Temperature Coefficient
±80 ppm/°C
Memory Type
Non-Volatile
Interface Type
I2C
Package Type
MSOP
Minimum Supply Voltage
2.7V
Pin Count
10
Maximum Supply Voltage
5.5V
Minimum Operating Temperature
-40°C
Maximum Operating Temperature
125°C
Width
0.85 mm
Length
3mm
Height
3mm