ISL28006
Maximum Operating Temperature
125°C
Automotive Standard
No
Country of Origin
Malaysia
Product details
Current Sensing Amplifiers, Intersil
Stock information temporarily unavailable.
AED 3,865.38
AED 15.462 Each (On a Reel of 250) (ex VAT)
AED 4,058.65
AED 16.235 Each (On a Reel of 250) (inc. VAT)
Brand
Renesas ElectronicsProduct Type
Current Sensing Amplifier
Power Supply Type
Single
Minimum Supply Voltage
2.7V
Maximum Supply Voltage
28V
CMRR - Common Mode Rejection Ratio
105dB
Number of Channels
1
Supply Current
50μA
Mount Type
Surface
Package Type
SOT-23
Pin Count
5
Minimum Operating Temperature
-40°C
237kHz
Length
2.9mm
Height
1.14mm
Standards/Approvals
No
Series
ISL28006
Maximum Operating Temperature
125°C