SICK UM30-212112 Threaded Barrel Proximity Sensor UM30, M30 x 1.5 600 mm 200mA PNP 3V 30 V dc
RS Stock No.: 700-2867Brand: SICKManufacturers Part No.: UM30-212112
Product Type
Proximity Sensor
Length
84mm
Width
3mm
Maximum Supply Voltage
3V
Maximum Detection
600mm
Minimum Operating Temperature
-25°C
Maximum DC Voltage
30V dc
Maximum Operating Temperature
70°C
Depth
30mm
Maximum Switching Frequency
12Hz
Switching Current
200mA
Response Time
64ms
AED 2,296.65
AED 2,296.65 Each (ex VAT)
AED 2,411.48
AED 2,411.48 Each (inc. VAT)
AED 2,296.65 Each (ex VAT)
AED 2,411.48 Each (inc. VAT)
Product Type
Proximity Sensor
Length
84mm
Width
3mm
Maximum Supply Voltage
3V
Maximum Detection
600mm
Minimum Operating Temperature
-25°C
Maximum DC Voltage
30V dc
Maximum Operating Temperature
70°C
Depth
30mm
Maximum Switching Frequency
12Hz
Switching Current
200mA