SICK UM30-213111 Threaded Barrel Distance Sensor UM30, M30 x 1.5 2000 mm 200mA PNP 3V 30 V dc
Product Type
Distance Sensor
Length
84mm
Maximum Supply Voltage
3V
Width
3mm
Maximum Detection
2000mm
Minimum Operating Temperature
-25°C
Maximum DC Voltage
30V dc
Maximum Operating Temperature
70°C
Switching Current
200mA
Response Time
92ms
Depth
84mm
Maximum Switching Frequency
8Hz
AED 1,512.61
AED 1,512.61 Each (ex VAT)
AED 1,588.24
AED 1,588.24 Each (inc. VAT)
AED 1,512.61 Each (ex VAT)
AED 1,588.24 Each (inc. VAT)
Product Type
Distance Sensor
Length
84mm
Maximum Supply Voltage
3V
Width
3mm
Maximum Detection
2000mm
Minimum Operating Temperature
-25°C
Maximum DC Voltage
30V dc
Maximum Operating Temperature
70°C
Switching Current
200mA
Response Time
92ms
Depth
84mm
Maximum Switching Frequency
8Hz