TE Connectivity HCF110J100RJ, 100 Ω 100 W Wirewound Wirewound Fixed Resistor
RS Stock No.: 205-9524Brand: TE ConnectivityManufacturers Part No.: HCF110J100RJ
brand-logo
View all in Chassis Mount Resistors
Technical Document
Specifications
Resistance
100Ω
Product Type
Wirewound Fixed Resistor
Power Rating
100W
Series
HCF
Packaging
Box
Package/Case
Aluminium
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
Automotive Standard
No
Technology
Wirewound
Termination Style
Aluminium
Overall Length
110mm
Overall Height
15mm
Overall Width
60mm
Standards/Approvals
RoHS
Country of Origin
India
Click here to find out more
Stock information temporarily unavailable.
AED 295.96
AED 295.96 Each (ex VAT)
AED 310.76
AED 310.76 Each (inc. VAT)
AED 295.96 Each (ex VAT)
AED 310.76 Each (inc. VAT)
QuantityUnit price
1 - 4AED 295.96
5 - 9AED 282.96
10 - 19AED 267.61
20 - 49AED 253.22
50+AED 244.66
Specifications
Resistance
100Ω
Product Type
Wirewound Fixed Resistor
Power Rating
100W
Series
HCF
Packaging
Box
Package/Case
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
Automotive Standard
No
Technology
Wirewound
Termination Style
Overall Length
110mm
Overall Height
15mm
Overall Width
60mm