TE Connectivity 6.2 kΩ Metal Oxide Resistor 5 W ROX5SSJ6K2
RS Stock No.: 186-9559Brand: TE ConnectivityManufacturers Part No.: ROX5SSJ6K2
brand-logo
View all in Through Hole Resistors
Technical Document
Specifications
Resistance
6.2kΩ
Product Type
Resistor
Power Rating
5W
Axial/Radial
Axial
Technology
Metal Oxide
Series
ROX
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
155°C
Temperature Coefficient
±350 ppm/°C
Country of Origin
Thailand
Click here to find out more
Stock information temporarily unavailable.
AED 535.00
AED 1.07 Each (In a Box of 500) (ex VAT)
AED 561.75
AED 1.124 Each (In a Box of 500) (inc. VAT)